Demirdöküm kombi niye ses yapar?

Demirdöküm kombi niye ses yapar? Demirdöküm kombi niye ses yapar?, Kombiden ses geliyorsa ne yapmalı?, Kombiden ses geliyorsa sebebi nedir?, Kombiden ses neden gelir?, Kombi neden yüksek sesle çalışır?, Demir Döküm Kombi neden ses çıkarır?

Demirdöküm kombi niye ses yapar?

Kombiden ses geliyorsa ne yapmalı?, Demirdöküm kombi neden sesli çalışır? Kombilerde meydana gelen bu arıza genelde fan motorundan kaynaklanır. Kombinin içinde bulunan fan motorunun arızalanması bu sorunu yaşamanıza sebep olur. Fan motoru arızası aslında bakımı yapılmayan kombilerde sıklıkla yaşanır.

Kombiden ses geliyorsa ne yapmalı?

Kombiden ses geliyorsa ne yapmalı?, Demirdöküm kombi neden sesli çalışır? Kombilerde meydana gelen bu arıza genelde fan motorundan kaynaklanır. Kombinin içinde bulunan fan motorunun arızalanması bu sorunu yaşamanıza sebep olur. Fan motoru arızası aslında bakımı yapılmayan kombilerde sıklıkla yaşanır.

Kombiden ses geliyorsa sebebi nedir?

Kombiden ses geliyorsa sebebi nedir?, Eğer ses, kombinin çalışmasından kaynaklanan hafif bir tıslama veya su akışı sesi ise, bu durumda herhangi bir müdahaleye gerek yoktur. Ancak, eğer ses, ani patlama, sürekli vızıltı veya su sızıntısı gibi anormal bir ses ise, bu durumda kombiyi kapatmak ve yetkili servisi aramak gerekir.

Kombiden ses neden gelir?

Kombiden ses neden gelir?, Kombinin aşırı sesli uğultulu ve ıslık sesine benzer sesler çıkarmasının ve titreşimli çalışmasının sebebi genel olarak fanın kirlenmesinden kaynaklıdır. Videomuzda yoğuşmasız kombinizin fanınızı nasıl temizleyebileceğinizi izleyebilirsiniz umarız işinize yarayacaktır.

Kombi neden yüksek sesle çalışır?

Kombi neden yüksek sesle çalışır?, Kombilerin sesli çalışmasının nedenleri genel olarak sıcak su tesisatından kaynaklanır. Ancak, soğuk su girişi sağlayan türbin sisteminde arıza oluşması da kombinin sesli çalışmasına neden olur. Soğuk su debisinin ölçümünü gerçekleştiren türbin sisteminde BAR seviyesi standart olan 6 BAR'ı geçtiğinde kombi ses çıkarır.

Demir Döküm Kombi neden ses çıkarır?

Demir Döküm Kombi neden ses çıkarır?, Kombi sesli çalışıyor şikâyeti en sık kombi fan motorunun bozulması ve rulman takımının dağılarak ses yapması ile karşılaşırız. Kombi fan motoru yanan gazı dışarıya atmak için dönmeye başladığında balans yapar. Buda gürültülü vibrasyon sesi kombinin kapakları dahi titreme sesi yapar.

Kombi patlaması nasıl olur?

Kombi patlaması nasıl olur?, Demirdöküm Kombiden Ses Geliyor

Önemli Bilgi: Demirdöküm kombi çalışma sırasında ateşleme sesi çıkarabilmektedir. Sıcak su musluğu açıldığında ya da petekler devreye alındığında kısa süreliğine oluşan ateşleme sesi normaldir. Bunun dışında oluşan ses yapma durumlarında servis yardımı alınmalıdır.


Kombi neden uçak gibi ses çıkarıyor?

Kombi neden uçak gibi ses çıkarıyor?, Hava ve Doğalgazın Karışımı: Sızın sonrasında alana yayılan gaz, hava ile birbirine karışır. Bu karışım belli bir orana geldiğinde (5-15) patlama tehlikesi oluşur. Kıvılcım / Ateşleme: Sızıntı sonrasında hava ile karışan doğalgaz sıkışır ve en ufak bir kıvılcım ya da ateşleme sonrasında patlama gerçekleşir.

Kombinin sürekli çalışması normal mi?

Kombinin sürekli çalışması normal mi?, Kombiniz çalışırken eğer çıkan ses uçağın uçarken çıkarttığı sese benzer ise kombinizin aslında bakımsız kaldığını göstermektedir. Bakımsız kalan kombinin ana eşanjöründe kireç birikerek zamanla tabakalaşma meydana getirir. Bu tabaka suyun ısınmasını engelleyerek kombinin kaynama yapmasına neden olacaktır.

Kombinin su basıncı ne kadar olmalı?

Kombinin su basıncı ne kadar olmalı?, Kombi sürekli açık tutulduğu halde ısılınamıyorsa , ya kombinin kapasitesi düşük seçilmiştir, ya evinizin izolasyonu kötüdür yada yapılan sistemle ilgili bir hata vardır. Radyatörler eksik veya devir daim pompasının basıncı ve debisi düşük olabilir. Teknik servisin gelip kontrol etmesi gerekir.

Kombi neden tik tik ses yapar?

Kombi neden tik tik ses yapar?, Kombi basıncını 1,5 barda tutmanız tavsiye edilir. Kombi basıncının 1 barın altına düşmesi durumunda su doldurma musluğunu; 2 barın üstüne çıkması durumundaysa tahliye musluğunu açarak basıncın 1,5 bar seviyesine gelmesini sağlayın.

Doğalgaz sayacından ses gelmesi normal mi?

Doğalgaz sayacından ses gelmesi normal mi?, Tık Tık Sesler: Kombiden gelen tık tık sesleri genellikle kombinin içindeki bir parçanın gevşemesi veya esnemesiyle ilişkilendirilir. Bu sesler genellikle radyatörlerin ısınması veya soğuması sırasında duyulabilir. Kombinin içindeki boruların veya vanaların genleşmesiyle de ilişkilendirilebilir.

Fan motoru neden ses yapar?

Fan motoru neden ses yapar?, Doğal gaz sayacından ses gelmesi ise sayaç içerisindeki yağın tamamen kurumasına bağlı olarak meydana gelebilir. Doğal gaz sayacının herhangi bir şekilde arızalanması durumunda alo 187 doğal gaz arıza telefon numarası aranarak arıza bildirilmelidir.